Sunday, 6 March 2016

Dancing lessons

Už jsem to tu párkrát zmiňovala a někdo jste se mě tu na to i ptal - chodíme do tanečních pro dospělé. Kurz máme každou neděli v Sokole Královské Vinohrady a pořádá ho Foxy dance. Já do tanečních chodila, ale Roman ne a chtěl to dohnat, tak nám koupil kurz k Vánocům. Teď už nám zbývají jen poslední 2 lekce a pak už si to půjdeme vyzkoušet někam na ostro na ples! :-)

Kurz je rozdělen na 2 hodiny po 45 minutách. Na začátku se roztančíme něčím jednodušším jako je blues a pak se postupně učíme další tance, nebo přidáváme další prvky k tancům, které už umíme z předchozích hodin. Na konci lekce je tzv. practise, kdy si zatancujeme všechno, co jsme se už naučili.

Už jsme prošli základy standardních tanců jako je waltz, tango (to je snad nejhorší), valčík a taky latinskoamerickou chachu, jive a sambu. Dneska nás čeká foxtrot. Už je toho docela dost a pomalu se nám to začíná motat. Takže skoro před každým tancem řešíme otázku:

"Kterou nohou vycházíš?" :D

Je to zábava, každý víkend se vyparádit a jít randit do tanečních. Takže pokud vás to jenom trošku někdy lákalo, určitě neváhejte, ty pošlapané boty za ten smích stojí. :-) My budeme určitě pokračovat dál do pokročilých. :-)

2 comments :

  1. na taneční není nikdy pozdě a všem na svojí svatbě ukážete jak krásně tancujete :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. zrovna kvůli tomu tam ale nechodíme :-))

      Delete