Tuesday, 12 January 2016

resolutions for 2016

Když jsem se k tomu v minulém příspěvku nedostala, vracím se k tématu novoročních předsevzetí dnes. :-) Jak to máte vy? Dali jste si do letošního roku nějaká předsevzetí?

Než jsem si začala psát svoje cíle na rok 2016, pročetla jsem si nejprve ty loňské - jak tady na blogu tak ty ve svém zápisníku a hodně mě to potěšilo. Většina věcí se mi podařila!
Chtěla jsem začít víc číst a to se mi opravdu podařilo a hodlám v tom pokračovat. Přečetla jsem si pár dobrých knih a taky jsem si jich spoustu poslechla - propadla jsem totiž audioknížkám. <3 A teď mám zrovna rozečtené 3 knížky a jednu rozposlouchanou. Já, která jsem vždycky nechápavě kroutila hlavou nad tím, když mi někdo říkal, že čte víc knih najednou. :D Ale ono to vážně jde! :D

Dalším velkým cílem bylo vrátit se ke zpívání. A víte co?! Na začátku léta jsem šla dle doporučení na přezkoušení k jedné lektorce, prošla jsem a hned v létě mě vzala s jejím souborem na soustředení. Než jsme odjeli na Srí Lanku stihla jsem s nimi ještě pár vánočních koncertů a tak začalo moje zpívání v Marika Singers. <3 Moc se těším na letošek, čeká mě spousta práce. Zkrotit svůj hlas po tolika letech netrénování je pěkná fuška, ale když jsem se teď dostala do tak dobrých rukou, je to radost. :-)

Chtěla jsem cestovat a rok 2015 byl pro mě přímo cestovatelským, jak už jsem zmiňovala v novoročním příspěvku. Londýn, Amsterdam, Berlín, Srí Lanka a pár dalších výletů. Tak nějak mám teď pocit, že jsem trošku zklidnila svoji cestovatelskou duši a letošek to bude klidnější. :-) Sice mám na seznamu ještě spoustu destinací, ale chceme taky předělávat byt, takže to asi nepůjde všechno dohromady. :-) Ale to vůbec nevadí, budeme mít hezké bydlení a nějaké to surfování si nejspíš taky neodpustíme, i kdyby jenom na týden a třeba ve Španělsku. :-)

Řekla jsem si, že se budu víc věnovat blogování, tak jsem si nechala vytvořit logo, předělat web a všem jsem o blogu řekla. Názory na blogování se různí, ale v mém okolí převažují pozitivní reakce nebo tiché mlčení. :-)) Hodlám rozhodně pokračovat, baví mě to a doufám, že i vás a že vás bude přibývat. :-)

Jediné, co mi zůstává nesplněné je UČIT SE ANGLICKY. To si sem dám velkými písmeny, protože to jsem flákala a hned zítra to půjdu změnit a zavolám lektorce, na kterou mám číslo už asi rok. :-)

No a poslední dva cíle, co jsem si dala a byly pro mě ty hlavní, si nechávám i do tohoto roku. DÁT DO POŘÁDKU VZTAHY S NEJBLIŽŠÍMI BÝT ŠŤASTNÁ. Některé vztahy jsem mi podařilo zlepšit, ale pochopila jsem, že je to spíš o změně u mě. To, že mám s někým nebo s něčím problém, není jejich chyba, ale můj problém a člověk musí začít vždycky u sebe. A být šťastná? Tohle si tu nechám navždy. Když se ohlédnu rok zpátky, jsem teď rozhodně šťastnější, ale člověk nesmí nikdy polevovat. Každý svého štěstí strůjce a jinak to není.

Tolik asi k mým letošním předsevzetím. :-) Jaká jsou ta vaše? :-) 

2 comments :

  1. krásne napísané, super že ti vyšli predsavzatia :) to cestovanie závidím :) držím palce ku splneniu tých nových :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. dekuju :-) at se podari vsechno, co si prejes, i tobe! :-)

      Delete