Friday, 25 December 2015

Sri Lanka: Udawalawe and Ella

Jak už jste asi pochopili, jsme zpátky v surf house z našeho putování po vnitrozemí a protože tam nebyl moc dobře dostupný internet, začínám psát příspěvky z téhle cesty až teď. Naše putování jsme zahájili cestou do národního parku Udawalawe. Dohodli jsme se na cestování s dalšími 2 páry, takže to byla o to větší zábava. :-)V parku Udawalawe je k vidění spousta slonů a těch jsme si opravdu užili. Dost často byli úplně u cesty. Pak tam byla spousta buvolů, pávů i jiných ptáků, ale normálně jsou tam k vidění i krokodýli a opičky, ale na ty jsme tady štěstí neměli. :-( Projížďka parkem trvala asi 2h a i to byl zážitek, měli jsme pro nás 6 celý jeep a cesta byla místy dost krkolomná.


Večer jsme dojeli do malého vnitrozemního městečka Ella, kde jsme se ubytovali a ráno jsme se vydali na cestu na Little Adam's Peak. To je menší brácha proslulého Adam's Peak, kam jsme taky vyšli, ale o tom vám povím příště. Počasí v Elle nám moc nepřálo, takže jsme skoro celou cestu nahoru šli v pláštěnkách, ale cestou nás provázel až nahoru jeden z místních psů. Pojmenovali jsme ho Pajda, protože chodil jen po třech nohách. :-)
Po cestě zpátky jsme narazili na krásnou evropskou kavárnu, kterou tam provozuje pár z Ruska. Byla to příjemná změna, být v podniku, který je čistý a uklizený tak, jak jsme zvyklí z Evropy. :-) Dali jsme si tam výbornou dýňovou polévku a pokračovali jsme zpátky. Ale nemyslete si, že je to tu s tou čistotou tak hrozné, zrovna Ella je celkem dost turistické místo a tady jsem si třeba dala zatím nejlepší rotti - to je takové jednoduché srílanské jídlo. Placka plněná zeleninou a vajíčkem a upečená na plotně, k tomu tady servírovali i nějakou pálivou omáčku a bylo to fakt výborné. 
Navečer jsme ještě stihli rychlý výlet k Rawana vodopádu a poštěstilo se nám i vidět první opičky. :-) Večeři jsme si dali v místním podniku, někdo si dal něco evropského, já si dala lump rice, což je kari rýže s masem zapečená v banánových listech a byla jsem spokojená. :-)

Jinak doufám, že jste si včera užili hezky Štědrý den a dál v klidu trávíte čas s vaší rodinou. My tu měli včerejší den taky krásný, bylo tu asi 60 Čechů na společnou večeři a rozdali jsme si náhodně přiřazené dárky a pak jsme popíjeli do noci drinky z kokosu. :-) Dneska už se tak suprově nemám, ráno jsem se probudila s teplotou, tak celý den polehávám a vynechala jsem surfování, ale v tomhle počasí to teda není nic moc, no snad už mi bude zítra líp. :-)

2 comments :

  1. hezké fotky a hlavně se opatrujte :)

    ReplyDelete
  2. super fotky :) musel to byť úžasný zážitok!

    The Wendy's lookbook

    ReplyDelete