Friday, 18 December 2015

Sri Lanka: tea factory and a day off

Ve středu jsme jeli na výlet do čajové továrny. Je to už celkem daleko, asi 45 minut jízdy tuk-tukem, takže jsme byli pěkně vydrncaní, ale za odměnu nás nechal náš řidič, ať se do tuk-tuku posadíme a přemlouval nás, ať se zkusíme i projet. No asi někdy příště. :-)

Majitel čajové továrny má Čechy v oblibě, takže nás vítal hned v kšiltovce s českou vlajkou. :D Provedl nás po své "zahrádce", kde nám ukazoval a vysvětloval, jak se pěstuje všemožné koření, tropické ovoce a bylo to vážně zajímavé.Pak nás provedl továrnou, do které jsme si museli všichni pořádně umýt ruce a boty a obléknout se do pláště a kšiltovek (já dostala nike! :D). Z vysvětlování procesu výroby jsme kvůli hluku skoro nic neslyšeli, ale je to zhruba takhle: čajové listy se natrhají, usuší, znovu usuší, vytřídí, zabalí a čaj je připraven. :-))Na závěr přišlo ochutnávání jejich vypěstovaných čajů s palmovým cukrem. Mají to mazaně vymyšlené. Za prohlídku nic nechtějí, protože pak si každý na konci nakoupí spoustů čajů v jejich obchodě. :-) Ale jsou vážně výborné, zabírají nám už spoustu místa v kufru. :D

Včera jsme si naordinovali odpočívací den. Respektive den bez výletu, jinak jsme zase ráno a večer surfovali, to jsou nejlepší podmínky. A ono to ke spokojenosti úplně stačí. :-) Jen bohužel nemáme žádné fotky. Vlny se tu lámou daleko od břehu, což je super, protože se pak dlouhou svezete ke břehu, ale musíte mít dobrý zoom , abyste mohli někoho vyfotit a ten my nemáme. :-( Ale třeba se tu s někým domluvíme a nějaké fotky budou. :-)

Dneska nás čeká výlet na safari a pak jedeme na 5 dní cestovat do vnitrozemí, tak se zatím loučím a podle dostupnosti internetu se pak ozvu s dalším příspěvkem. Mějte se hezky, ahoj. :-)

No comments :

Post a Comment