Sunday, 27 December 2015

Sri Lanka: Lipton's seat

Další den jsme si přivstali, sbalili se a už jen ve čtyřech jsme jeli vlakem 6:30 do Haputale. Tam jsme si nechali zavazadla u nějakého místního, co nás odchytil u nádraží a uměl spoustu slov v češtině a tvrdil, že za 14 dní letí do Prahy. Domluvil nám rovnou i odvoz autem na vrcholek Lipton's seat. Jak už název vypovídá, jsou to obrovské čajové plantáže, které tam vybudoval sám pan Lipton. :-) 


Pod vrcholkem jsme zaplatili u pána v žábkách s ponožkama symbolické vstupné a na samotný vrcholek už jsme pokračovali pešky, byla to moc hezká procházka, jen se tam tak každých 10 minut měnilo počasí. Chvíli svítilo sluníčko a pak zas byla celá hora zahalená do mlhy. 

Na vrcholku byl malý domeček, kde jsme si dali místní snídani, chvíli poseděli a popovídali si s dalšími Čechy (jsou tu všude!), udělali jsme si selfie se sirem Liptonem a šli jsme zase zpátky. :-)
Tenhle výlet nám zabral tak 3 hodiny, vrátili jsme se pro zavazadla (opravdu zůstala u místního tak, jak jsme je tam nechali) a vydali jsme se na další cestu vlakem. Do Hattonu a odtamtud tuk-tukem do Dalhousie, abysme vyšli ráno na Adam's peak. :-)


2 comments :

 1. podle fotek vidím, že se vám tam moc líbí :)
  pán v žabkách nemá chybu :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. jj, úžasný, hned bych se tam vrátila :-)

   Delete