Sunday, 4 January 2015

new resolutions

dáváte si novoroční předsevzetí? já většinou moc ne, ale letos jsem si pár důležitých dala..

mohla bych si dát řadu předsevzetí - jako první se tu nabízí víc blogovat a fotit více outfitů, nebo třeba víc cvičit a běhat, lépe se stravovat, chodit včas spát a potom dřív vstávat atd. - ale takové cíle si letos nedám..během loňského roku se stala řada věcí, které se mě hluboce dotkly a tak jsem si začala skládat své myšlenky trochu jinak než dosud a uvědomila jsem si, že jsou pro mě v životě důležitější jiné věcí a těm chci věnovat mnohem více energie než doposud..
DÁT DO POŘÁDKU VZTAHY S NEJBLIŽŠÍMI - neříkám, že jsou moje vztahy s nejbližšími nějaká katastrofa, ale některé dost utrpěly a vím, že je chci urovnat a dát do pořádku, ať dopadnou jakkoliv..není dobré v sobě některé pocity dusit a trápit se jimi, nebo čekat, že se problémy vyřeší samy..i když to může být těžké a bolestivé, vždycky je lepší je zavčasu vyřešit..

BÝT ŠŤASTNÁ - jak jednoduchý cíl a přitom občas tak těžko dosažitelný, že? :-) nemůžu si stěžovat, že bych se měla nějak špatně, ale chtěla bych být konečně se vším ve svém životě spokojená, být vyrovnaná, mít všechno vyřešené, jenom si užívat život a řešit pouze malichernosti.. :-)

ZAČÍT ZASE ZPÍVAT - celé dětství asi až do svých 20ti let jsem zpívala, ve sboru i sólově, a když jsem se pak přestěhovala do Prahy, neměla jsem jednak peníze někam chodit a taky jsem nevěděla pořádně kam..tak jsem během pár let ztratila všechno, co jsem se naučila a dneska mě to hodně mrzí, ale řekla jsem si, že nikdy není pozdě a že je na čase se k tomu vrátit.. <3 pokud byste měl někdo tip na nějakého dobrého lektora, budu moc ráda, pokud mi na něj dáte kontakt :-)

VÍC ČÍST - vždycky jsem docela dost četla, ale během vysoké školy jsem pořád ležela v nějakých odborných publikacích, že jsem byla pak ráda, když jsem měla občas od čtení klid a tak jsem skoro přestala číst jakoukoli beletrii a po dokončení školy jsem se k tomu pořádně nevrátila..to bych chtěla letos napravit a tak jsem začala hned číst Velkého Gatsby, kterého jsem si koupila před časem a už se nemůžu dočkat, až ho dočtu a pustím si i film, abych viděla všechnu tu krásu od prady a tiffany & co. <3 pak tu mám pár dalších knížek, které na mě čekají v knihovně, chci si přečíst i nějakou naučnou literaturu, taky číst zajímavé weby a blogy, kterých mám plné záložky a nezapomínat ani na moji oblíbenou ELLE.. :-)

NA ZÁVĚR, abych shrnula, co vám chci títmo článkem mimo jiné říct..najděte si ve svém životě, co je pro vás nejdůležitější a věnujte se tomu..najděte si čas na svoji rodinu, přátele, řekněte jim, jak je máte rádi, vyřešte si s nimi všechny křivdy a nepravdy, važte si času stráveného s nimi, lásky a podpory, kterou vám dávají..nezapomínejte také na sebe, udělejte si čas sami pro sebe a pro svoje koníčky..a i když se vám třeba něco nepovedlo, nebo jste něčeho nechali, věřte, že nikdy není pozdě a že máte šanci to napravit.. :-)

přeji vám všem to nejlepší do roku 2015, pro mě to bude rok změn a velkých rozhodnutí, ale těším se na něj!

4 comments :

 1. To je krásny článok. Veľmi ti vyšiel. Aj ja som pred pár rokmi prestala spievať. Skončilo sa to po piatich rokoch, keď som nastúpila na osemročné gymnázium. Neprestala som kvôli tomu, že by som mala veľa povinností, ale kvôli tomu, že ma to prestalo baviť. Sem-tam si zaspievam s mamkou, ktorá chodí každý týždeň na spevokol, ale inak nie. Úplne ma dostal Gatsby. Milujem ho! S priateľom sme ten film videli už asi 100x a nikdy nás neprestane baviť. Uži si knižku aj film. A prajem aj tebe všetko dobré v novom roku :) Nech sa ti všetko podarí :)
  Stronger2gether

  ReplyDelete
  Replies
  1. děkuju :-)
   super, to ráda slyším, o to víc se na ten film budu těšit :-)

   Delete
 2. Ačkoli si o předsevzetích myslím své, třeba... jen třeba možná ti to vyjde. Teď apeluju na tvojí ctižádost. je tolik lidí co si říká to samé rok co rok, ale jediný co se mění je to datum. Ovšem co jsem to za člověka abych dělala závěry na začátku novýho roku? Sama uvidíš :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. nemyslím si, že jsou tohle předsevzetí, která si dává hodně lidí každý rok..to jsou spíš předsevzetí typu "zhubnu, budu běhat, budu víc uklízet apod."..pro mě jsou tohle dost osobní předsevzetí, žádné výkřiky do prázdna, až bych řekla spíš rozhodnutí, že takhle teď prostě udělám a rozhodně se toho jen tak nevzdám.. :-)

   Delete