Wednesday, 24 October 2012

shopping in vienna

jak někteří víte z facebooku, byla jsem v sobotu ve Vídni na nákupech..napadlo mě, že vám o tom něco napíšu, třeba se tam taky někdy vydáte a možná se vám pak moje tipy budou hodit.. :-)


doprava do vídně: pokud nepojedete autem, pak je nejlepší a nejlevnější variantou doprava autobusem..my jsme jeli se student agency (na ISIC za 723 kč) - v 6:30 z prahy a v 11:20 jsme byli kousek od prateru, zpátky jsme jeli v 19:40 a do prahy jsme dorazili po půlnoci..

naším hlavním cílem nákupů byl primark..najdete ho v g3 shopping resortu nedaleko centra vídně, které je strašně obrovské, nikdy jsem neviděla větší..jen škoda, že na stránkách primarku jaksi nepsali, že se otevíralo pár dní před naším výletem, takže tam byly nevěřitelné davy lidí..no ale nevadí :D

cesta tam je snadná..stačí jet příměstkým vlakem (linka s) ze zastávky pratestern do floridsdorf (asi 10 minut s lístkem za 2 eura) a odtamtud už jezdí autobus zdarma přímo k nákupnímu centru..
rozhodně nejzděte vlakem do gerasdorfu, na které má centrum psanou adresu, stejně byste se museli vracet jako my, protože byste přijeli do prázdné vesnice, ze které se tam pěšky nedostanete.. :D

nakupování: pokud máte pochybnosti o cenách v primarku ve vídni, věřte, že i tam je hodně levný a nakupovat v něm se rozhodně vyplatí..ceny kupodivu nemají vliv na kvalitu, ta je srovnatelná s h&m apod..v g3 shopping centru je ale i spousta dalších obchodů (přesně 140 :-)), takže můžete nakupovat i jinde..ale například zmiňované h&m je tam stejně drahé jako u nás a ani vansky a conversky tam nejsou levnější ani nemají větší výběr, jak jsem doufala..

my jsme si cestu udělali trošku dobrodružnější a nakonec nám už nezbylo moc času na nákupy, takže jsme byli jen v primarku, ale i tak to stálo za to a jsem spokojená.. :-) no ale asi moc dlouho nevydržím a pojedu tam brzo znovu.. :-)

pokud budete mít nějaké dotazy, klidně pište na můj formspring.. :-)

zajímá vás, co jsem si koupila? :-) budete chtít new in post? :-)
 

8 comments :

 1. new in post ano :)
  juj ale ti tam dobre bolo :)
  super fotky

  ReplyDelete
 2. jsem zvědavá,co sis pořídila :)

  ReplyDelete
 3. Yep-yep, chceme new in! :)

  ReplyDelete
 4. primark je ráj! navštívila jsem ho v Berlíně a s holkama jsme tam strávily snad 3 hodiny :D odnesla jsem si dvě vrchovatý tašky a byla jsem unavená na zbytek dne :D :) B.

  http://giallotulipano.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 5. ahoj mohla by si mi napisat adresu centra ? nasla som iba tu v tej dedinke mimo viedne :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. to je ono :-)
   G3 Shopping Resort Gerasdorf
   Wilhelm-Hornbach-Straße 1

   Delete
 6. už se těším na new in post :)

  ReplyDelete